Gezicity.com
Tarihi Şamlar Köftecisi - Kayabaşı

Tarihi Şamlar Köftecisi - Kayabaşı

Tarihi Şamlar Köftecisi, İstanbul ili Başakşehir ilçe sınırlarındaki Kayabaşı olarak bilinen semtte yer alır. Özellikle köfte konusunda ün yapmış olmasına rağmen sucuk-ekmek ve manda yoğurdu da oldukça lezzetlidir.

Bu yazının içeriği:

Göster
  Gizle

  Tarihi Şamlar Köftecisi Nerededir?

  Tarihi Şamlar Köftecisi Başakşehir ilçesi Kayabaşı meviinde bulunur. Tam olarak adresi Kurukavak mahallesi Alpay sokak No:1 Şamlar Köyü Başakşehir'dir.

  Tarihi Şamlar Köftecisine Nasıl Gidilir?

  İstanbul'u bilenler için eski Edirne asfaltı olarak adlandırılan ve Arnavutköy'e giden yol üzerinden Şamlar köyüne doğru ayrılarak kolayca gelinebilir. Kayabaşı mezarlığı veya Şamlar Kayabaşı Tabiat Parkı olarak geçen bölgeye giden yol üzerindedir.

  Dilerseniz, Mall of İstanbul önünden gişelere girmeden yan yola girip Kayabaşı köyüne kadar gelebilir ve buradan yine Kayabaşı mezarlığı veya Şamlar Kayabaşı Tabiat Parkı yönüne dönebilirsiniz. Bu iki yol alternatifi de sizi Tarihi Şamlar Köftecisi'nin önüne kadar getirecektir.

  Ayrıca navigasyon üzerinden gelmek isterseniz buraya tıklayarak Google Haritalar kullanarak gidebilirsiniz.

  goo.gl/maps/d92jP6WzdKa4Hvw66

  Özel araçları ile gidecekler için köftecinin önünde park alanı bulunmaktadır ve ücretsizdir. Vale vs. gibi ek hizmetler ve ücretler de yoktur.

  Tarihi Şamlar Köftecisi Geçmişi

  Bu bölge manda yetiştiriciliği konusunda ün yapmıştır. Yol boyunca manda sütü, yoğurdu ve etinin satıldığı kasaplar görebilirsiniz. Bu nedenle bu bölgede köfte ve sucuk kültürü meşhurdur. Zaten birçok başka köfteciye denk gelebilirsiniz. Tarihi Şamlar Köftecisi'de bunlar içinde belki en meşhurudur. Ürünlerinin hepsini kendileri hazırlıyor. Kıymanın hazırlanmasından, köftenin yoğrulmasına ve antrikotun doğranmasına kadar bire bir hepsini kendileri yapıyor. Ayrıca köftelerinde ekmek kullanmıyorlar. Baharatı fazla yoğun değildir. Köfteyi yiyenler etin tadını hissederler.

  Tarihi Şamlar Köftecisi Geçmişi

  Tarihi Şamlar Köftecisi Menüsü

  Adındanda anlaşılacağı üzere daha çok köfte ve et ürünleri üzerine yoğunlaşılmış bir menüsü bulunur. Köftenizin yanına eğer özel olarak isterseniz kızarmış ekmekte veriliyor ve bunu tavsiye ederim.

  Başlangıç olarak mercimek çorbası alabilir ve sonrasında ızgaralar grubunda yer alan ekmek arası köfte, kuzu külbastı, porsiyon ızgara köfte, kuzu çeşitleri, et çeşitleri veya antrikot ile devam edebilirsiniz.

  Tarihi Şamlar Köftecisi ızgara köfte

  İçecek olarak isterseniz kola-fanta isterseniz el yapımı manda ayranı içebilirsiniz. Ayrıca son olarak tatlı yemek isterniz yine manda ürünleri ile harmanlanmış bir tatlı yiyebilirsiniz.

  Tarihi Şamlar Köftecisi Hangi Günler Açık

  Tarihi Şamlar Köftecisi normalden biraz farklı olarak Pazartesi günleri kapalıdır. Bunun haricinde haftanın 6 günü hizmet vermektedir. Bunu unutup bir kaç defa Pazartesi günü kapıdan döndüğümüz oldu. Sabah 9 ile akşam 9 saatleri arasında açıktır.

   

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz

  AdBlock Tespit Edildi!

  Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
  Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

  Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!