Gezicity.com
Dünyanın En İyi 11 Sıcak Hava Balonu Gezisi
Image by Free-Photos from Pixabay

Dünyanın En İyi 11 Sıcak Hava Balonu Gezisi

Sıcak hava balonu turları ucuz değildir, ancak bu 11 yerde, Napa’nın üzüm bağlarından Myanmar tapınaklarına ve Kapadokya’nın muhteşem manzaralarına kadar buna değer. Dünyanın en iyi sıcak hava balonu turlarını keşfetmek için okumaya devam edin.

Bu yazının içeriği:

Göster
  Gizle

  Sıcak hava balonu turu gibisi yoktur: Güneşin ilk ışıklarından önce uyanmak, aşağıdaki tepeler ve kasabalar üzerinden sürüklenirken güneşin doğuşunu izlemek ve ardından keyifli bir kahvaltının tadını çıkarmak. Sıcak hava balonunun sepetinden yeni bir yer keşfetmek, başka türlü elde edemeyeceğiniz bir bakış açısı sunar.

  Kapadokya, Türkiye

  Kapadokya, Türkiye
  Image by Trudi90 from Pixabay

  Mağara otelleri ve diğer dünyadan gelmiş gibi görünen kaya oluşumlarıyla (yerel halk tarafından "peri bacaları" olarak adlandırılır) Kapadokya'nın manzarası en iyi havadan izlenir. Birçok firma, Göreme Açık Hava Müzesi üzerinde, sabahın erken saatlerinde gökyüzünü yalnızca inanılmaz manzarayı zenginleştiren parlak renkli kürelerle dolduran sıcak hava balonu gezintileri sunuyor.

  Masai Mara, Kenya

  Masai Mara, Kenya
  Photo by Jason Hafso on Unsplash

  Masai Mara'da Safari turları mutlaka yapılması gerekenler listenizde yer alması gereken bir aktivite. Sıcak hava balonu turları ise bir diğeridir. Kuşbakışı bakış açınızdan, savanada koşan antilopları, bir su kaynağında toplanan bir fil sürüsünü veya Mara Nehri'nde gizlenen su aygırlarını görebilirsiniz.

  Melbourne, Avustralya

  Melbourne, Avustralya
  Photo by Lloyd Williams on Unsplash

  Sıcak hava balonu uçuşlarının çoğu doğal ve kırsal alanlarda olurken, Melbourne'da gökdelenleri ve caddeleri kuşbakışı görmek için eşsiz bir fırsatın tadını çıkarabilirsiniz. Kriket stadyumu, Shrine of Remembrance, Kraliyet Botanik Bahçeleri ve Yarra Nehri gibi şehrin simge yapılarının üzerinden geçeceksiniz. Karada keşfe çıkmadan önce veya sonra şehre genel bir bakış için harika bir yoldur.

  Bagan, Myanmar (Burma)

  Bagan, Myanmar (Burma)
  Photo by Sébastien Goldberg on Unsplash

  Myanmar'daki Bagan bölgesinin ovalarına dağılmış, çoğunlukla 11. ve 13. yüzyıllar arasında inşa edilmiş binlerce tarihi tapınak, pagoda ve manastır vardır. Onları bisiklet, taksi veya at arabası ile keşfedebilirsiniz, ancak kapsamlarını tam olarak anlamak için bir sıcak hava balonuna binin. Tapınak kalıntıları, özellikle güneşin doğuşunun altın rengi ışığı altında güzel görünüyor.

  La Fortuna, Kosta Rika

  La Fortuna, Kosta Rika
  Photo by Etienne Delorieux on Unsplash

  Bir sıcak hava balonundan Kosta Rika manzaranız yemyeşil yağmur ormanlarını, uzak dağ köylerini ve bulutlarla kaplı Arenal Volkanı'nı içerebilir. Sabahın sessizliğinde ağaçların tepesinden bakan maymunları ve kuşları bile görebilirsiniz.

  Luksor, Mısır

  Mısır'ın Luksor kentinin yukarısında muhteşem bir sıcak hava balonu yolculuğu
  Photo by Pradeep Gopal on Unsplash

  Mısır'ın Luksor kentinin yukarısında muhteşem bir sıcak hava balonu yolculuğunda antik tapınaklar, Nil Nehri ve Krallar Vadisi'ndeki mezarların üzerinde huzur içinde sürüklenin. İniş yaptıktan sonra günün geri kalanında havadan gördüğünüz birkaç siteyi ziyaret edebilirsiniz.

  Toskana, İtalya

  Toskana, İtalya
  Image by Dagny Walter from Pixabay

  Toskana’nın tarihi tepe kasabalarının etrafında dolaşmak bir seyahat keyfidir; onları ilk sabah ışığında havadan görmek başka bir keyiftir. Üzüm bağları, taş çiftlik evleri, ilginç köyler ve ayçiçeği tarlaları üzerinde gezinirken fotoğraf makinenizi hazır tutun.

  Queenstown, Yeni Zelanda

  Queenstown, Yeni Zelanda
  Image by Michelle Maria from Pixabay

  Yelken kanat, yamaç paraşütü, bungee jumping ve paraşütle atlama dahil olmak üzere Queenstown'u havadan görmenin birçok maceralı yolu var. Ancak, bölgenin muhteşem manzaralarını seyretmek için daha az tüyler ürpertici bir yol arıyorsanız, sıcak hava balonuyla gezmek tam anlamıyla bir seçenek olabilir.

  Sedona, Arizona, ABD

  Sedona, Arizona, ABD
  Image by Kate McGahan from Pixabay

  Arizona, Sedona'nın ünlü kırmızı kayaları, sıcak hava balonunuzun sepetinin altında ortaya çıkan çarpıcı bir manzara oluşturur. Katır geyiği ve çakal gibi yerdeki yaban hayatına dikkat edin.

  Napa Vadisi, Kaliforniya, ABD

  Napa Vadisi, Kaliforniya, ABD
  Photo by Sebastien Gabriel on Unsplash

  Napa'da neden kendinize bir balon turu rezervasyonu yapıp havada üzüm bağlarının muhteşem manzaralarını deneyimlemiyorsunuz? Güne başlamak için mimozalarla uçuş sonrası brunch sunan turları deneyin.

  Albuquerque, New Mexico, ABD

  Albuquerque, New Mexico, ABD
  Photo by Melanie Magdalena on Unsplash

  Albuquerque International Balloon Fiesta, dünyanın en büyük sıcak hava balonu etkinliğidir. Etkinlik her yıl Ekim ayında gerçekleşir; en önemli olay, yüzlerce balonun gökyüzünü iki dalga halinde doldurduğu kitlesel yükseliştir. Yılın herhangi bir zamanında Albuquerque'de bir sıcak hava balonuna atlayabilir ve Rio Grande'nin çarpıcı manzaralarını deneyimleyebilirsiniz.

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz

  AdBlock Tespit Edildi!

  Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
  Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

  Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!